Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Pirties šventė rugpjūčio 12-13d. Ateityje.

Sveiki, 

   Taip taip, būtent  Ateityje, nes vietovės netoli Jelgavos pavadinimas Nakotne, išvertus ir reiškia Ateitis.

    Į mano kvietimą ten vykti, atsiliepė kuklus būrelis bičiulių. Ir beveik visi "latviai", tie patys, kurie prieš mėnesį dalyvavo šalia Rygos esančiame festivalyje. 

   Dar Palangoje radęs bendrą kalbą su latvių firma Feringer, gaminančia krosneles, ir čia didžiulį pasisekimą turėjo Antano P. jurta. Kada beužeisi, ji vis pilna. O ten, viduje darbuodavosi kitas Antanas D. iš Šiaulių. Kad ir epizodiškai, Giedrius G. iš Vilniaus ne vieną pamalonino savo virtuozišku vanojimu. Kaip ir Rygoje, atvykęs su žmona Diana ir sūnumi. Nustebino Vladas. Atsivežė pirtinį "grilių". Elektra šildomas stalas (hamamas), o iš viršaus 4 šildančios lempos. Smagus reikalas, kai oras vėsus. Tiesa, vakare stalas atsidūrė jurtoje, ir iš kart eilė muilo putų masažui. Kelios minutės ir latviškos gražuolės dingsta putų paklodėje. Labai maloniai nustebino merginos iš Klaipėdos, Dovilė ir Rūta su savo arbatom ir šveitikliais gudriai įsitaisiusios šalia jurtos. ir jos turėjo ką veikti. Negaliu nepaminėti dar vienos mergaičiukės iš Klaipėdos. Prisipažinsiu, įsimylėjau ;-) Tai Rūtos dukrelė Gabrielė. Kad maža mergaitė taip mėgautųsi pirtimi, nedažnai pamatysi. Vanojau (švelniai), ir kartu džiaugiausi su ja :-) Dar buvo ir Darius su Renata (šių metų Lietuvos čempionė). 

   Aš pats kaip visuomet, išsikabinau lentelę su savo prekiniu ženklu "Pirtnieks Antanas" ir tarškėjau, tarškėjau.... praktiškai be poilsio. Tiesa, šeštadienį oras buvo prastas, tai ir klientų mažiau buvo. Nors vytelių komplektų išleidau virš 25. 

   Noriu pasakyti, kad paslaugos buvo mokamos. Tie, kas atvyko į šventę žinojo ko nori, ir žinojo, kad teks susimokėti. Ir mokėjo, tad darbo pakako visiems. Be abejo, buvo ir bičiuliškų paslaugų, t.y. be finansinių įsipareigojimų. Taip man teko "patarškintį" šventės žvaigždę, pirmąjį Rygos simfoninio orkestro "smuiką", kuris vėliau mus pamalonino savo nuostabiu koncertu.

   Foto neįkeliu, nes neturiu. Važiuojant pro Lančiūnavą, kur gyvena mūsų fotografas Audrius, dar bandžiau jį prišnekinti vykti kartu, bet nepavyko ;-)                                           

Antanas 

antanas@pirtininkas.lt