Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Dūminė pirtis Dargužiuose 2011-09-19

Sūrininkų namai, Dargužių kaimas
2010.09.19
 

Ar žinote tokius Sūrininkų namus. Jei nežinote, reiškia neklausote žinių, kad ir mūsų prezidentė neseniai svečiuose pas juos buvo!

Sūrinė įsikūrusi Valdo ir Rasos sodybos sename svirne, gatviniame Dzūkijos kaime Dargužiuose. Jie yra važiuojant nuo Vilniaus link Druskininkų (A4) prieš Valkininkus (apie 4…5 km. nuo Vilniaus).
Sodyboje yra daugybė ožkyčių, avyčių, karvyčių, o tvarką prižiūri baronas (ožys) Pranas. Veikia sūrių baras – užkandinė.
Šią vasarą užsukęs užkąsti ir sūrių nusipirkti, pamačiau dūminę pirtį. Su šeimininkais sutarėm susitikti kitą kartą pirtyje.
 

Rugsėjo 19 d. kūrėme dūminę pirtį Dargužiuose. Senoje klėtyje įrengta pirtis prieš 15m. buvo iškūrenta pirmą kartą! Ingrida, Ramunė, Vytas, Saulius ir dar būrelis pirties mėgėjų susirinkome užkąsti sūrių, pasimokyti velti vilną ir išbandyti dūminę pirtį. Tiesa, pirtį turėjome pasiruošti patys. Plyšius užkamšėme avių vilna, sunešėme vandens iš šulinio, pririšome rudeninių vantų. 5 valandos kūrenimo ir mes pasimėgavome puikiu garu, patogia garine ir malonia kompanija. 

Dėkojame sūrininkams!
Egidijus