Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Latvijas Pirts un Medus svētki 2017

Sveiki bičiuliai,

Patys žinom, jei oras prastas (kaip buvo Anykščiuose) daug dalyvių nesitikėk. Bet ir kai oras nuostabus, lauk to paties. Būtent taip atsitiko su švente "Latvijas Pirts un Medus svētki".

Po niūrios savaitės, Rygoje pašvietė saulutė ir visi masiškai patraukė prie jūros. O, mes, pati kukliausia pastarųjų metų LPBD delegacija, šeštadienio rytą atvykome į Latvijos etnografinį muziejų, kur ir vyko šventė. Mes, tai du zanavykai, Ramūnas ir Motiejus, bei aš, pirtnieks Antanas.

Pirčių, tai gal trigubai daugiau, nei pas mus, Priekulėje buvo. Ir masažo specialistų gana daug susirinko. Daug matytų veidų. Kaip visuomet, pasistatau pavėsinę, ant šono plakatas "LPBD Kauno regiono bičiuliai",ant kito "Saulėja SPA", priekyje staliukas su vytelėm, kaštonais ir grafiku (kaip kasmet būdavo) išankstiniam užsirašymui masažams. Laukiu klientų. O, jų nėra. Apeinu prekybininkus, ir ten kukliai. Einu pas zanavykus. Aniems sutarpininkavau, kad turės darbo Sandros Litke medaus pirtyje. Vyrukai ant  pirties išsikabino LPBD vėliavą, šalia tautišką vėliavėlę, kad visi žinotų, kas jie tokie. Vyrai rimtai vantų atsivežė, parodys, kaip Šakiuose moka jomis mosikuoti. Bet ir pas juos ne kas. Trumpiau, jei ir užsidirbom ką, tai kelionės išlaidoms padengti. ;-)

Kas įdomu, alų pilstė bent 2 pavėsinėse, tačiau įkaušusių nemačiau. Gi, pas mus, Priekulėje alus nebuvo pardavinėjamas, tačiau jurtoje kelis mačiau, labai jau šiltučius. Na, o visas vakaras ir iki šviesių paryčių praėjo su tautiškais šokiais. Bent jau Ramūnas, kaip sakė, smagiai ten pasibuvo.

Negalima pamiršti smagaus pabendravimo su mergina iš Kanados, kuri renka medžiagą apie Baltijos šalių pirties kultūrą. Iš nuotraukų, kurias mačiau Audros Perūnijos puslapyje, supratau, ta pati. Tai ir apie vyteles sužinojo, ir kad Lietuvoje be lietuvių dar ir zanavykų yra. Taip, kad kelionę laikau pavykusią, ir liepos pabaigoje žadu vykti į kitą festivalį Nakotne miestelyje, netoli Jelgavos.

pirtnieks Antanas