Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Masters of Calm 2017

Sveiki, Bičiuliai,

trumpas pasakojimas apie ilgiausią festivalį, kuriame teko dalyvauti ir pravesti daugiausia pirčių per trumpą periodą.

O festivalis vyko 11 dienų, 34 kartus po 3 užėjimus darėme pirties kelionę, į visatą palydėjome 220 dūšelių, tame tarpe 31 savanorį, 6 vienuolius (virtuvės savanoriai) ir briedį.

Pirmos dienos buvo gana įprastos, tiesiog festivalyje pirtis. Po kelių prisistatymų rytais ant scenos ir pasklidusio gando, kad tai tikrai kelionė į visatą, prasidėjo išankstinės registracijos ir papildomų laikų derinimas.

Pirtis ir pirties meistrai šiame festivalyje buvo kažkas tokio, iš pakeliavusių žmonių atsiliepimų ir visų šypsenų supratome, kad tai buvo festivalio vinis. Neišsakytas jausmas kuomet eini, o visi tau šypsosi ir dėkoja už nuostabią pirtį, o kviečiami ateiti pasišildyti pirtelėje sako, kad „taip, jau girdėjome kad stebuklus darote, būtinai ateisime“. Neišsakytas jausmas kuomet kas antro gali paklausti „kaip savijauta?“ ir gauni atsakymą „kažkas nerealaus“. Manau, kad kitais metais rezervacija į pirties kelionę bus prieš savaitę, o festivalio organizatoriai jau mus pakvietė.

Apie lietuviškos pirties ypatumus domėjosi grupės Ndioba iš Senegalo nariai, pamaloninti vienuoliai (iš skirtingų šalių) savanoriaujantys festivalio virtuvėje, maži vaikučiai ir dar daug festivalio dalyvių kurie nebuvo pirtyje bet domėjosi, pasiėmė atminimui LPBD Kauno regiono lankstinuką ir sakė būtinai kitą kartą (ne būtinai festivalyje) norės į pirtį atvykti. Ai, dar vienos nuostabios merginos gimtadienį atšventėme.

Tikrai buvo smagi patirtis, nepakartojamas laikas ir energijos užtaisas ilgam laikui, niekaip neįmanoma aprašyti kokie žmonės laimingi atradę tikrą pirtį, kaip jie džiūgauja nesuprasdami kas įvyko per 1,5 val. trukusią pirties kelionę ir kaip jie jau laukia kitos kelionės į pirtį. Galbūt festivalyje, galbūt pas jus mieli Bičiuliai.

Ypatingas ačiū, draugijos nariams atvykusiems į festivalį pabūti kartu – Artūrui Čėsnai, Janinai Bazevičienei, Romui Bagdonui, Vidai Jankūnienei, Audrai Staskevičienei, Nomedai Petrauskaitei, Arvydui ir Liudai Mediniams, buvusiam draugijos nariui Ignui Šalnaičiui (tikiu, kad sugrįš į draugiją) ir atskiras ačiū Aušrai, Rimantei ir Edvinui, kurie jau planuoja būti draugijos nariais.

Giedrius B