Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

PIRTIES KIEMAS IR SAMOVARŲ ARBATOS AKCIJA KAZIUKO MUGĖJE 2015

Vėsus šeštadienio rytas. 7.30. Užupis. Vilnelės tėkmės šniokštimas. Apsauginis prie STOP ženklo. Labas rytas, pasveikinu jį,- čia bus pirtininkų kiemas pradedu kalbą. Šypsena, matyt pagalvojo keistuoliai ant plyno lauko ir nieko nesiruošę. Paprašau prekybininkę patraukti mašina, traukia burbuliuodama. Zylę (šuo) pririšu, kad nebegąsdintų praeivių. Taip, traukiu medines lenteles su nuorodomis Pirtininkų kiemas, pirtis-jurta, drabužinė, staliuką, pavėsinę, samovarą, anglis ir t.t.Pypt, Tučkų Saulius privažiuoja ir žvalių vantų dzūkas Renatas nuo Alytaus. 7.50. Labas rytas – Arvydas su ūsais šypsosi. Iš paskos ir Liudo autobusiukas. Kraunam naująją pirtį-jurtą. Jurta visiškai nauja, dar nė karto nerinkta, tad Liudas net sušilęs matuoja, stumdo, pjauna, gręžia. 9.00. Komanda didėja. Tašelį jau laiko Arvydas B, Viktoras D, Mantas V. Po valandos jau turime karkasą- uff. Dengiame veltinį, montuojame krosnį. Aridas su Arvydu B. užkuria samovarus, Daiva su Ramune puošia stalus, Viskas suruošta. Pradedam. Apsauginis šypsosi…

Kviečiam arbatos puodeliui. Prieikit, nebijokit, viskas už ačiū! Po vieną, nepatikliai pradeda prie bičiulių stalo rinktis žmonės. Kad būtų linksmiau, su armonika ir stučkum įsiliejam į 8 km. lankytojų srovę ir kreipiam beplaukiančius į pirtininkų kiemą. Staiga kyla mintis. Reikia ką nors parnešti šeimai. Prieinam prie dešrų ir kumpių skyriaus. Darom reklamą? Mokestis – ką galit. Po 5 min. prie skyriaus nusidriekia eilė, o mes su dešros šmotu, keliaujam toliau. Vėliau mūsų kišenėse muilas vyrams, du kepalai duonos, 2 l. karšto alaus, morkų čipsai ir rūkyta lydeka. Bičiuliuose ovacijos. Nauja verslo niša.

Prie mūsų arbatų prieina trys jaunuoliai su medinėm tūtom. Po arbatos puodelio visi einam palaiminti pirties-jurtos. Tūtų garsų vibracijos mus mintimis nuneša tarsi į pačią Australiją, stipru. Dėkojame jiems. Nuotaika puiki. Liudas pirtyje sustato kėdutes, pamina šieno ir šildo orą vantų garu. Žmonės iš jurtos išeina tarsi pasikeitę – šypsosi ir dėkoja už šilumą. Puiku.

Renatas irgi šypsosi – 2 vantas Vilniaus meras Artūras Z. nuperka. Prekyba eina.

O bičiulių stale dar didesnis gretų pasipildymas, pilstyti padeda ir vaikai, draugai. Nors vėjas nuo samovarų ir pūtė į arbatos stalą, tai dar labiau pridėjo šarmo. Dūmais kvepėjom. Apsauginis šypsosi.

Dėkui visiems buvusiems. Per akciją išpilstėme 750 puodelių arbatos, bet pasisėmėm 750 šypsenų visiems metams.

Iki šiltų susitikimų. Su pavasariu, parskrendančiais paukščiais ir besišypsančia saule.

Po Kaziuko – į pirtį ant Nėries

Po Kaziuko mugės samovarų akcijos sekmadienio vakare, draugijos bičiulių būrelis sugalvojo pasiplaukioti. Laivas vardu "Barža" stovi pačiame Vilniaus centre. Pasirodo čia veikia ir pirtis! Nors krosnelė metalinė, bet garo mums užteko. O kiek buvo geros nuotaikos. Ir visi tilpom nemažoje garinėje, beje suręstoje iš 100 -mečių rąstų. Nenusakomas jausmas po vanojimo apsipilti vėsiu Nėries vandeniu. Dėkui mūsų šaunioms moterims už iniciatyvą. Iki.