Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

„Pirties diena 2018“ davė garo Ukmergėje

Pirmiausiai noriu visiems padėkoti už ypatingą šventėje sukurtą nuotaiką.

Atrodo, kad šventė tampa labai įspūdingu ir nuoširdžiu būdu parodyti, perduoti, pasidalinti savo žiniomis ir mokėjimais su visos Lietuvos žmonėmis. Kiekvienas grįžęs iš mūsų Pirties Dienos tikrai atsineš į savo pirtį kažką naujo ir gražaus. Jau nekalbu apie šimtavietės surinkimą per vieną naktį.

Antanas Mažvila išvis nerealus - negana, kad pirmas atvažiuoja, o paskutinis išvažiuoja, bet dar lėkė pusiaunakčiais parvežti reikalingų medžiagų šimtavietei.  Erikas  sulakstė namo ir atvežė karkasą pirčiai, taip bendromis jėgomis išsprendėme dingusios šimtavietės problemą. Dėkoju nakties kūrikams, kurie dar ir dirbo visą dieną.

Eglutė Š.

Pirties diena 2018 Respublikinė pirties kultūros pažintinė-pramoginė šventė "Pirties diena" surengta jau devintą kartą. Šiais metais ji įvyko Ukmergėje.

 Nuostabaus grožio Šventosios paplūdimyje suvažiavo net 14 mobiliųjų pirčių ir buvo pastatyta 100-tą vietė pirtis. Jai sunaudota 8 tn Ukmergės senojo grindinio akmenų, o kūrenta visą naktį. Akmenys puikiai laikė šilumą iki pat šventės pabaigos ir garu šimtavietėje pirtininkai pamalonino per 700 svečių.

Taip pat veikė keturiolika mobiliųjų pirčių kuriose nemokamai darbavosi Lietuviškos pirties bičiulių draugijos pirtininkai, bei kolegos iš Latvijos, Baltarusijos. Renginyje įvyko masinis pirmo garo ritualas, gyva pirties rūbų demonstracija.

Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga, pirtininkai prie šimtavietės pirties surengė pirties kepurių parodą, o LPBD narys Renatas Žvaliauskas surišo 100 skirtingų vantų iš 60 rūšių augalų. Tai buvo užfiksuota ir pateikta Lietuvos rekordų fiksuotojams. Linkiu visiems gero garo ir  iki susitikimo kitąmet.

Egidijus Žukauskas

Šventė buvo puiki, tiesa, jos mažokai temačiau -- pristigo laiko ratu viską apeiti, pažiūrėti, pačiam pabūti klientu. Tačiau matėsi, kad lankytojai laimingi.

Bičiuliškai Viktoras Dagys

Dėkoju visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šio nuostabios, šiltos, kvepiančios vantomis, vasara ir medumi šventės. O ji išties nusisekė. Daug kas stebėjosi: be alkoholio ir taip linksma ir įdomu.

Ukmergės meras padėkojo ir pakvietė sekančiais metais sudalyvauti Smetonos dvaro pirties atidaryme.

Edmundas P.

Ruošiames šventei

Šilta, gražu, pirtiiška

Šimtavietė pirtis

Pirčiuliai šventėjeMadų šou „Žydinti giria“