Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Draugijos sąskrydis Užulėnio kaime 2014-10-05

 Sąskrydyje palaiminti 7 nauji draugijos nariai.

Spalio 4 dieną, Užulėnio kaime, Sauliaus S. sodyboje įvyko draugijos metinis sąskrydis. Jo metu sodinome 1 ha ploto bičiulišką avietyną, skanavome Jaroslavo  plovą, žygiavome ir ekskursavome prez. A.Smetonos dvare, palaiminom 7 naujuosius draugijos narius, vienas kitą vanojom nuostabioje pirtyje, deginom vakaro laužą, ragavom pačių pagamintus skanėstus ir džiaugėmės nuostabia kompanija, puikiu rudens oru bei išlydėjom akimis gerves į šiltuosius kraštus.

Į sąskrydį nuo ankstaus ryto suvažiavo 54 žmonės (su vaikais). Didžiausias darbas – pasodinti bičiulišką avietyną. Čia iki pietų nugaras lenkė, šakniastiebius sodino, žemes lygino 45 dūšios, kaip kolūkių laikais .  Nors darbas ne iš lengvųjų, bet drauge dirbant buvo linksma, o jau kitais metais čia galėsime atvažiuoti pasiuogauti aviečių. 

Šiais metais įstoję į mūsų draugiją Asta, Justas, Stanislovas, Ignas, Darius, Antanas, Karolis įvykdė visas krikštynų užduotis. Dvare jie turėjo šluoti taką, atsakinėti į ekskursijos vadovės užduotus klausimus apie A. Smetoną, įveikti taką kojokais. Nekrikštams grįžus į sodybą prasidėjo antroji dalis. Čia jie turėjo Pirčiukui sudainuoti pirtinę dainą, pereiti dilgėlių taku, be rankų su dantimis ištraukti obuolį iš smetonos indo. Po pirmo garo, priesaikos garinėje su "Tebūnie taip" ir palinkėjimo skleisti gerąją pirties žinią, mūsų naujokai gavo bičiulišką pakabuką ant kaklo. Vėliau dar reikėjo įvykdyti vieną vandens užduotį. Negailestingi mėlynųjų ląstų baltieji žmogeliukai liepė jiems drauge pripildyti iki viršaus 2 m aukščio vamzdį su skylutėmis. Šlapi buvo visi, o kai kas verkė nuo juoko. Tikrai labai smagu…Vėliau vyko bendra pirtis, pavakarojom.
Kas pasiliko nakvynės, tie pasidžiaugė naujoko Stanislovo ruoštais vegetariškais pusryčiais. Žolių kokteilis pradžioje, vėliau ypatinga kukurūzų košė su Dalios A. dovanotu lipčiaus medumi, o finale – cikorijų kava su grikių ir žirnių saldėsiais.

Išvažiuojant Saulius apdovanojo visus savo daržo cukinijomis, moliūgais, aviečių stiebais.

Dėkui pirmiausia Sauliui už puikią vietą, rūpestį, pirtį. Dėkui visiems už begalinę šilumą.