Tebūnie TAIP !
 

ŽVALUMO DIENA 2015

Į „Žvalumo dieną“ – mankštintis ir semtis sveikos gyvensenos paslapčių

Ramunė ŽUKAUSKIENĖ

Visa diena kūnui ir sielai žvalinti įkvepiančioje, išpuoselėtoje aplinkoje tolėliau nuo miesto šurmulio ir taršos... Į tokias vasaros palydėtuves rugpjūčio 29 dieną VU Botanikos sode Kairėnuose vilniečius ir miesto svečius kviečia antrą kartą čia rengiama „Žvalumo diena“.

Daugiau kaip dvi dešimtys Vilniuje veikiančių sveikos gyvensenos organizacijų, taip pat pavieniai entuziastai renginio lankytojus kvies drauge pasimankštinti ir atsipalaiduoti, išmokti taisyklingai kvėpuoti, masažuotis, pasisemti energijos iš muzikos, šokio, piešimo, dalyvauti žygyje ir bėgime, o nuovargį nuplauti pirtyse. Sveikai pajudėti kviečiamos ir mamos su kūdikiais, ir neįgalieji – šiems lankytojams bus skirtos specialios mankštos.

Renginio teritorijos viduryje šurmuliuos „Sveikaturgis“, kur šventės svečiai galės sveikai pavalgyti. Maistą čia gamins sostinės restorano „Ajurvedinė virtuvė“ kulinarai. „Gyventi sveikai – tai puoselėti savo kūną, sielą ir aplinką. Kad po šventės neliktų kalno šiukšlių, prašome lankytojų atsinešti savo indų – su jais šiltas maistas kainuos pigiau“, – ragina šventės maitintojai. „Sveikaturgio“ prekybininkai ne tik vilios paskanauti, pasigražinti ir apsirengti skirtais originaliais gaminiais, bet ir mokys, kaip jų pasigaminti patiems. 

„Žvalumo dienos 2015“ programa sudaryta taip, kad lankytojai kuo daugiau judėtų: edukaciniai šventės renginiai vyks net trylikoje skirtingų VU Botanikos sodo erdvių. Susiorientuoti, kas ir kur vyksta, padės detalus renginių žemėlapis.

„Pasivaikščiojimų alėjoje“ rinksis norintys pasimokyti šiaurietiško ėjimo. „Aromatynas“ vilios ne tik žiedais, bet ir kerinčiais eterinių aliejų aromatais, netoliese skambės gongai ir dainuojantys dubenys. Egzotikos taip pat netrūks „Mankštų ir šokių pievoje“. „Hula – ne vien šokis, o  pasaulio suvokimo būdas“, – tikina havajietiškų šokių pasirodymą ir kūrybines dirbtuves rengiančios šokių grupės „Hula Ohana“ merginos. Moteriškąsias galias žadins Rytų šokių tradicijas ir vakarietišką kineziterapiją derinanti grupė „Baladi“. Į gydomąsias pratybas ant žolės kvies vilniečiams gerai iš mankštų miesto centre pažįstami Lietuvos taidzičiuan asociacijos nariai.

Sportiškiausias treniruotes surengs Lietuvos sambo federacijos ir Sporto akademijos „Get Fit“ atstovai. Tiems, kas planavo pradėti bėgioti, bet vis atidėliojo, įgyvendinti sumanymą padės daugkartinės Lietuvos čempionės lengvaatletės Vaidos Žūsinaitės ir bėgimo trenerio Evaldo Martinkos pamoka. Tai, ko išmoko, bus galima čia pat ir išmėginti: VU Botanikos sodo teritorijoje pirmąkart bus surengtas 3 km bėgimas.

Pailsę po treniruočių ir bėgimo atsigaus apsilankę atokiau įsikūrusioje „Pirties proskynoje“, iš kur sklis gardūs žolynų arbatos ir pirčių garo kvapai. Čia kūrensis mobiliosios pirtys, sveikatos teikiančių procedūrų paslaptimis dalysis šventės iniciatoriai – Lietuviškos pirties bičiulių draugijos komanda. „Pirties proskynos“
svečius masažu bus pasirengę pamaloninti renginio svečiai iš Elektrėnų – šio miesto profesinio mokymo centro masažo specialybės studentai. Asociacijos „Muilo meistrai“ entuziastai kvies pasigaminti muilo arba įsigyti jau paruošto ir čia pat jį panaudoti.

„Norime vilniečiams pristatyti įvairių rūšių sveikatos stiprinimo veiklą. Galėsite išsirinkti tinkamiausią, kuri ir ateityje jums teiks žvalumo“, – šventės tikslus apibendrina organizatoriai. Lankytojams jie primena nepamiršti mankštos kilimėlių bei rankšluosčių pirties procedūroms ir prašo renginio vietoje nevartoti rūkalų bei svaigalų.      

Renginys nemokamas. Tereikės įsigyti įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie