Tebūnie TAIP !
 

Edukacinio renginio „Atvirų durų šeštadienis pirtyse“ 2015.06.27 dienotvarkė

10 val. – renginio dalyvių susipažinimas, pirties savininko prisistatymas, pirties  pristatymas, trumpas pasakojimas apie lietuviškos pirties tradicijas

11 val. –  pirties krosnies užkūrimas

11.30 val. – vantų rišimo pamokėlė, žaliavų būsimoms pirties procedūroms ruošimas

13 val.  – suvežtiniai pietūs (rekomenduojame atsivežti lengvų sveikų užkandžių ir gėrimų bendram renginio dalyvių stalui, svaigalai renginyje netoleruotini)

14 val. – būsimų pirties procedūrų ir ritualų pristatymas, vanojimo pradžiamokslis prie pirties

15.30val. – ritualai ir procedūros pirtyje

18 val.  – pirties tvarkymo darbai

18.30 val. – atsisveikinimo arbatėlė, renginio aptarimas

 

Kaip registruotis į renginį

Į renginį dalyviai registruojasi elektroniniu paštu pirtiesbiciuliai@gmail.com. Rašydami laišką nurodykite, į kurią pirtelę iš toliau pateikto sąrašo norėtumėte atvykti, kiek asmenų į renginį registruojate. Renginio dalyvio mokestis – 10 eurų. Registracija į renginį patvirtinama po išankstinio dalyvio mokesčio – 10 eurų  – pervedimo į draugijos sąskaitą banke LT984010042402656608. Atlikdami pavedimą, nurodykite mokėjimo paskirtį – Atvirų durų šeštadieniui pirtyse. Dėl atsiskaitymo už individualias paslaugas, nakvynę ir pusryčius tariamasi su renginio vadovu asmeniškai.

 

Renginio dalyvio reikmenys

·        Specialūs pirties drabužiai arba maudymosi kostiumėlis

·        Pirties kepurė

·        Šlepetės (tinka skirtos avėti paplūdimyje, baseino patalpoje)

·        Pora rankšluosčių

·        Aštresnis peilis arba sekatorius vantų šakelėms

·        Lengvi užkandžiai ir gėrimai suneštinam pietų stalui, vakaro arbatėlei

 

Birželio 27-ąją duris atverė šios pirtelės

Masažo pirties studija „SPA pasaulis

   Adresas Sielos g. 3, Pyplių kaimas, Kauno raj.; internete www.spapasaulis.lt

   Renginio vadovė Vida Jankūnienė (tel.+37061126121)

   Renginio dalyvių skaičius 10 asmenų 

 

Pirties ypatumai

Masažo pirties studiją rasite pavažiavę 13 km nuo Kauno Kačerginės link. Čia laukiami visi, kuriems rūpi pirties procedūrų paslaptys ir nauji pojūčiai. Masažo pirties studijoje daugiau dėmesio skiriama sveikam kūno sušildymui, kūno gražinimui ir sveikatos stiprinimui. Tai pirtelė, kurioje sukurta jauki namų dvasia, garinėje įrengti patogūs platūs gultai ir principu "ugnis per akmenis" veikianti krosnis. Čia jus pasitiks ,,SPA pasaulis'' vadovė Vida – kobido masažo meistrė, pirties specialistė, trijų tarptautinių masažo čempionatų dalyvė ir prizininkė, TV laidos ,,Grožis ir estetika” masažo konkurso, 2011 m. ir 2013 m. varžybų ,,Vantų virtuozai” laimėtoja. „Jūsų kūnas – jūsų sielos arfa. Ir nuo jūsų priklauso, ar iš jos gims švelni muzika, ar nedarnūs garsai“ (Chalilis Džibranas).

Papildomos paslaugos renginyje: individualus vanojimas, kūno masažas, veido masažas ir kaukė.  

 

Arido pirtis

Adresas Kaštonų g. 1 B, Skaidiškės, Vilniaus raj., internete www.aridopirtis.lt

Renginio vadovas Aridas Pabedinskas (tel. 869833580)

Renginio dalyvių skaičius: 6 asmenys

 Pirties ypatumai

Arido pirtyje puoselėjamos geriausios lietuviškos pirties tradicijos. Joje įrengta originali krosnis, veikianti tradiciniu, senoviniu principu „ugnis per akmenis“. Tai dūminės pirties patobulinta versija. Kūrenant tokią krosnį, ugnis tiesiogiai laižo akmenis ir perduoda savo energiją. Taip įkaitinti akmenys skleidžia lengvą, švelnų garą, kuris sukuria puikų mikroklimatą. Garinė nedidelė, tačiau joje patogu vanoti ir vanotis. Pirtis įrengta nesivaikant madų, joje viskas funkcionalu ir paprasta, patogu ir svečiui, ir pirtininkui. Pirtis yra greta Vilniaus – vos 13 km nuo miesto centro, ją galima pasiekti net visuomeniniu transportu. 

Papildomos paslaugos renginyje: individualus vanojimas, muilo masažas.  

 

Bičiulių pirtelė

Adresas Znicos k., Teizių sen., Lazdijų raj.

Renginio vadovas Rimantas Silkė (tel. 8 633 59539)

Renginio dalyvių skaičius 8 asmenys

Pirties ypatumai

Žalia, tylu, privatu – toks pirmasis įspūdis atsidūrus Irenos ir Rimanto Silkių sodyboje, įsikūrusioje kaimo pakraštyje, atokiau svetimų akių. Nuo čia iki Lazdijų – 12 km, iki geltonkraščio Dusios ežero – 3 km. Tačiau vanduo tyvuliuoja ir šioje sodyboje – kūdra atgaivina pirtelės lankytojus. Pries aštuonerius metus Rimanto įrengta pirtelė ypatinga, mat garinei panaudoti net iš Amerikos atkeliavę maumedžių rąstai. Ugnis čia laižo Dusios akmenis, o šeimininkai svečius pamalonina kadaginiu garu. Šią pirtelę pamėgo ne tik namiškiai ir jų artimieji – kūną ir dvasią joje nuolatos žvalina ir Lazdijų rajono sveikuoliai, kurių narys yra ir pats Rimantas. Šeimininkai džiaugiasi puoselėjantys sveikos pirties (čia niekuomet nebuvo vartojami svaigalai) tradicijas ir noriai dalijasi savo patirtimi su bendraminčiais.

Papildomos paslaugos renginyje: teirautis šeimininkų.

 

Napoleono pirtis

Adresas Pievų g. 9, Gripiškių k., Prienų raj.

Renginio vadovas Donatas Laužikas (tel. 868620432)

Renginio dalyvių skaičius 4 asmenys

 Pirties ypatumai

Šeimos reikmėms penkerius metus Donato statyta pirtis – itin jauki ir svetinga. Įstabiausia šio statinio dalis – stogas, mat jį dengia velėna. Viduje šeimininkas pats suprojektavo ir įrengė senovinių plytų krosnį,– karštis čia sklinda nuo ugnies įkaitintų akmenų. Pirtis suplanuota tradiciškai: čia yra priepirtis, kuriame gali susėsti svečiai, prausykla ir garinė, kurioje telpa keturi–šeši asmenys. Stiprių rankų šeimininkas vienu metu gali išvanoti du ant plačių plautų gulinčius žmones. Pirties šeimininkė Asta, jums pageidaujant, gali atlikti sielą pakylėjantį kvapų ritualą, supažindinti su grožio procedūromis pirtyje. Pasisotinus garu, galima nuo lieptelio pūkštelėti į už kelių žingsnių tyvuliuojantį Lieliaus ežerą, o prisėdus lauke – pasigrožėti kalvotu mišku kitame krante, žymiuoju piliakalniu Napoleono kepurė ir paklausyti duslios baublio giesmės, miške gyvenančių uldukų pokalbių. Nepamirškite paprašyti Donato pagroti skambančiais Tibeto dubenimis šie garsai taip pat padės patirti kūno ir sielos darną.

  

Dzūkiška pirtis

Adresas Nemuno kelias 88, Lipliūnų kaimas, Druskininkų savivaldybė; internete www.dzukiskapirtis.lt

Renginio vadovas Rimantas Bernatavičius (tel. 8 643 80065)

Renginio dalyvių skaičius 16 asmenų 

Pirties ypatumai

Šile įrengtoje Dzūkiškoje pirtyje mėgausitės gamta ir ramybe, be to, galėsite įvertinti šeimininkų ir meistrų pastangas suderinti tradicijas ir šiuolaikinius patogumus. Erdvioje garinėje sėdomis išsitenka nemenkas būrelis mauduolių, o patogiai ant plačių plautų vienu metu gulomis gali būti išvanoti net keturi asmenys. Garo ir šilumos nepritruks nė vienam, nes pirtį šildanti „ugnis per akmenis“ krosnis  – viena galingiausių Lietuvoje. Civilizacijos išradimais džiaugsitės dušinėje su šildomomis grindimis ir gultu, kur smagu išsitiesti masažui, kūno šveitimo ar kitai procedūrai. Geru oru atsikvėpti smagiausia bus didelėje medinėje terasoje, kur garuoja šilto vandens kubilas, o užklupus lietui ar žvarbesniu oru jaukiai įsitaisysite prieš žindinį erdvioje svetainėje arba poilsiui skirtame antrame pirties aukšte.

Papildomos paslaugos renginyje: nakvynė su savo miegmaišiais ir kilimėliais patalpoje (3 euro), pusryčiai (6 euro), maudynės kubile (3 euro).

 

Pirčiuko pirtis

Adresas Žydkaimio k., Grendavės sen., Trakų raj.

Renginio vadovas Romualdas Račas (tel.  8 616 00125)

Renginio dalyvių skaičius 12 asmenų

 Pirties ypatumai

Romualdo Račo sodybą Žydakaimio pradžioje atpažinsite pagal Lietuviškos pirties bičiulių draugijos ženklą prie vartų. Jis čia puikuojasi ne šiaip sau: būten šioje sodyboje lietuviškos pirties bičiuliai subrandino idėją susiburti į draugiją, čia pirmąsyk surengta ir šventė „Pirties diena”. Čia išsyk į akis krinta nuostabus kraštovaizdis: tolumoje mėlynuojantis Vilkokšnio ežeras, miškai ir kalvos… Ne mažiau įspūdingos ir Pirčiuku pasivadinusio šeimininko pirtys, kuriose viskas įrengta savo rankomis – prabangos nėra, tačiau miela ir jauku. Name su stiklinta veranda svečių lūkuriuoja kaimiška garinė (karštis sklinda nuo akmenų, kurių yra apie pusę metro, 380 kg) ir prausykla su šildomais marmuriniais gultais. Kita pirtis iškasta kalvos šlaite – archajinė dūminukė – be elektros, be kamino. Spėjama, kad būtent tokios Lietuvoje galėjo būti vienos pirmųjų pirčių, dabar jų mūsų kraštuose tėra vos kelios, tad žeminukės lankytojams unikalūs pojūčiai garantuoti. Pasikaitinę būtinai išmėginkite Pirčiuko valtį-supynes (sakoma, kad jose aplanko nežemiški jausmai) bei originalų garso terapijos instrumentą greta. Kūrybingų išradimų šioje sodyboje aptiksite ir daugiau, o jų autorius Pirčiukas nepagailės praktiškų patarimų tiems, kurie stato savo pirtį.

Papildomos paslaugos renginyje: nemokama nakvynė iki 6 asmenų.

 

Avietinė pirtis

Adresas Užulėnio k., Taujėnų sen., Ukmergės r.

Renginio vadovas Audrius Arlauskas (tel. 8 652 90709)

Renginio dalyvių skaičius 8 asmenys

Pirties ypatumai

Vidurio Lietuva negali pasigirti ežerų gausa, tad kiekvienas ežeras čia yra it perlas. Vienas jų – Lėno ežeras, greta kurio, netoli prezidento Antano Smetonos Užugirio dvaro, buvo atstatyta sena sodyba ir iškilo nauja lietuviška pirtelė. Labai skrupulingai nagingų meistrų suręsta pirtelė pradžiugins net trumpam užklydusį svečią – jo akis pamalonins dailininko Mariaus Jonučio ištapytos langinės ir smagūs teminiai vidaus piešiniai bei palubėje siūbuojantys liaudies menininkės šiaudiniai sodai. Šeimininkas šypsosi, kad į juos laikinai nusileidžia pirtelėje besikaitinančių mauduolių sielos. O jos pakyla drauge su vantų kvapu ir švelniu gariu garinėje ar per procedūras mozaika puoštoje prausykloje. Pasikaitinusius pirčiuolius lieptelis atves iki Lėno kranto, o po to atokvėpiui lauks jaukiais namais dvelkiantis priepirtis.

 

Migdoliškio pirtis

Adresas Migdoliškio k., Anykščių raj.

Renginio vadovas Virginijus Lebedis

(tel. 8 682 17136)

Renginio dalyvių skaičius 6 asmenys

 Pirties ypatumai

Šią mažą jaukią dūminę pirtelę rasite miškelyje, netoli Šventosios upės. Kaimiška dūminukė pakerės ypatingu aromatu. Tokioje pirtyje nesilankiusiems bus įdomu patiems patirti, kad „juoda“ pirtis baltai prausia. Šioje pirtelėje prisiliesite prie istorijos – ją šeimininko Virginijaus seneliai įsirengė apie 1920-uosius metus. Dūminukės šeimininkas tarp bičiulių žinomas kaip tautinio paveldo puoselėtojas. Po renginio Virginijaus pagamintais kūriniais galbūt būsite pavaišinti ir jūs.

Papildomos paslaugos renginyje: nemokama nakvynė savo palapinėse ir namie su savo kilimėliais ir miegmaišiais, nakvynė su patalyne (6 euro), pusryčiai (3 euro), individualus vanojimas po renginio.

 

 

Pirtis ,,Medynė“

Adresas Bijūnų g. 31, Stanaičių kaimas, Alšėnų seniūnija, Kauno raj.

http://medyne.lt/https://www.facebook.com/pages/Pirtis-Medyn%C4%97/1562855813953210

Renginio vadovas Arvydas Medinis (tel. 868699326)

Renginio dalyvių skaičius 16 asmenų

Pirties ypatumai

Pirtį ,,Medynė“ rasite naujai besikuriančioje sodyboje, tarp dviejų miškelių, 12 km nuo Kauno centro. Šeimininkas savo rankomis, dėdamas rąstą ant rąsto, kūrė ir tebekuria jaukią erdvę pirtelės dvasiai ir geros pirties mėgėjams. „Medynėje“ puoselėjamos senosios lietuvių pirties tradicijos, čia patogiai gali jaustis iki 12 žmonių. Pirties garinę šildo ir švelnų garą skleidžia tradicinė krosnis, kurioje ugnis kaitrą skleidžia tiesiogiai laižydama akmenis. Ant plačių, patogių, vieno aukšto plautų vienu metu galima vanoti du žmones. Po vanojimo, atsigaivinus duše arba vos už kelių žingsnių esančiame tvenkinyje, ramiai ilsimasi erdviame, žolynais ir vantomis kvepiančiame priepirtyje, čia mėgaujamasi ir kvapnia arbata. Pirties šeimininkų – Arvydo Medinio ir Liudos Medinės – kredo: “Sveikata per pirtį!“  Visos pirtelėje atliekamos procedūros sveikatina, kelia nuotaiką ir padeda atsipalaiduoti. Tarp tokių procedūrų – pirmojo garo ritualas su unikalia ,,kvapų simfonija“, kvapni druskų inhaliacija, vanojimas (vanojimasis) įvairių rūšių vantomis, kūno šveitimas druskomis, maltais kaštonais, masažas. Kiekvienas, apsilankęs ,,Medynėje“, patirs šeimininkų dėmesį, pažinimo ir dalinimosi džiaugsmą.

Papildomos paslaugos renginyje: nakvynė 8 žmonėms (3 eurai), po renginio vanojimas, vytelių masažas.

 

Sodybos „Dravutė" pirtelė 

Adresas Gandrų 37,  Musteikos k., Marcinkonių sen., Varėnos r. 

Renginio vadovas Stanislavas Malūnavičius (tel. 8 606 07822) 

Renginio dalyvių skaičius  4

  Pirties ypatumai

Musteika – viena iš nedaugelio labiausiai į pietus nutolusių Lietuvos gyvenviečių. Šis kaimas pirmą kartą paminėtas 1785 m. XIX a. per Musteiką ėjo Vilniaus ir Gardino gubernijų riba. Per kaimą teka pavasarį ištvinstantis Musteikos upelis. Kaime yra bitininkystės muziejus, daug kelminių avilių, greta kaimo – drevėtų pušų, o už 4 km į šiaurės rytus – 1,5 km ilgio senovinės bitininkystės takas. 1918–1919 m. Musteikoje gyveno profesorius Tadas Ivanauskas su žmona. Jie čia įsteigė lietuvišką mokyklą, kurios pastatas tebėra ir dabar. Musteikos kaimas unikalus ir 4 išlikusiomis bendruomeninėmis dūminėmis pirtelėmis, kurios ir šiomis dienomis tarnauja žmonėms ir palaiko bendruomeniškumo dvasią. Sodybos „Dravutė" pirtelė įrengta svečių namelyje su visais patogumais. Tad čia galima ir nakvoti, ir pasimėgauti garu. Garinėje šilumą skleidžią nuolatinio kūrenimo krosnelė, o palaimos sielai ir kūnui suteikia Musteikos miško medžių vantos. Stiprybės pirtelės lankytojai pasisems ir atsigaivins  ragaudami apylinkių pievų žolelių arbatos. Jei turite dviračius, iki Musteikos galite atvažiuoti nuo Marcinkonių traukinių stoties. Ten jus pasitiks „Dravutės“ šeimininkas ir iki Musteikos kaimo nulydės vaizdingais miško keliukais. Taip pasižvalgysite po gyvenvietę ir jos apylinkes.

Papildomos paslaugos renginyje: nakvynė 2 asmenis arba 4 asmenų šeimai (kaina asmeniui – 8 eurai), vegetariniai pusryčiai su desertu (3 eurai asmeniui).

 

Pirtis–jurta

Adresas Šiauliai, Radviliškio 36 A, internete www.pirtis-jurta.lt

Renginio vadovas Erikas Glazauskas (tel. 8 687 23450)

Renginio dalyvių skaičius  10

 Pirties ypatumai

Pirtį–jurtą rasite Šiaulių pakraštyje, prie miškelio ir tvenkinio. Tai unikalus statinys, mat pagamintas iš natūralios vilnos veltinio, kuris puikiai sulaiko šilumą, bet nekaupia drėgmės, dėl to viduje susidaro puikus mikroklimatas. Skirtingai nei tradicinėse pirtyse, pirtyje jurtoje patogiai gulima ant vilna išklotų didelių gultų, tad galima puikiai atsipalaiduoti ir mėgautis garo ir vilnos šiluma. Pirtyje įrengta malkomis kūrenama krosnis. Renginio svečiai įsimins ne tik potyrius pirtyje–jurtoje, bet ir svetingus šeimininkus bei kvapnią jų žolynų arbatą, virtą autentiškame rusiškame virdulyje samovare.

Papildomos paslaugos renginyje: individualus vanojimas, kūno šveitimo procedūros, muilo masažas, masažas molinėmis taurėmis, karklo vytelių masažas, maitinamosios kaukės, nakvynė (asmeniui 10 eurų), nemokami pusryčiai.

  

Kaimo turizmo sodybos „Vabalynė“ vilnonė pirtelė 

Adresas Žalioji 14,  Vilkiškių k., Turgelių sen., Šalčininkų r. 

Renginio vadovas Egidijus Žukauskas (tel. 8 687 20316) 

Renginio dalyvių skaičius  8

 Pirties ypatumai 

Sodyboje už 30 km nuo Vilniaus esanti pirtelė skirta atsikvėpti nuo civilizacijos. Miške, ant kalvelės, stovinti pirtis jurta patiks norintiems išmėginti švelnų garą pasinėrus į karališką minkštą vilnos veltinio glėbį. Tokia pirtelė ypač tinka didelio karščio vengiančioms moterims, mamoms su kūdikiais ir vaikais. Lengvu, kvapniu garu čia mėgaujamasi gulint, klausant paukščių giesmių ir vantų šnarėjimo. Sušilus atvėstama lauke arba kalvelės apačioje tyvuliuojančiame tvenkinyje. Dar tolėliau paėjėjus – į savo vėsinančias versmes vilioja Merkys. Atnaujinamos sodybos teritorija – kultūros paveldas, čia klesti nepaliesta pieva ir vešli įvairi pakrantės augmenija. Šiuo metu sodyboje rekonstruojama lietuviška garinė pirtis ir statoma didelė dūminė pirtis. „Vabalynės“ šeimininkas Egidijus – buvęs ilgametis Lietuviškos pirties bičiulių draugijos vadovas – ir jo žmona Ramunė sukaupė daug pirtininkystės ir žolininkystės patirties bei žinių, kuriomis mielai dalijasi ir su svečiais. 

Netoli sodybos galima apžiūrėti baigiamą renovuoti Vilkiškių dvarą. 

Papildomos paslaugos renginyje: nemokama nakvynė su savo kilimėliais ir miegmaišiais, pusryčiai (3 eurai).

 

 

Česlovo pirtis 

Adresas Pikutiškių g. 74, Švedai, Avižienių sen., Vilniaus r., 54°47'02.5"N 25°08'13.3"E 

Renginio vadovas Česlovas Seliava (tel. 8 656 22548) 

Renginio dalyvių skaičius  6

  Pirties ypatumai 

Nauja rąstinė pirtelė pastatyta erdvioje privačių namų valdoje, vaizdingoje kalvotoje vietoje, 7 km nuo Vilniaus ribos. Gražių vaikystės prisiminimų apie netoli Sudervės, miške, senelių turėtą dūminę pirtį išsaugojęs šeimininkas su meile įsirenginėjo ir nuosavos pirtelės vidų. Medinė apdaila, suolai ir platūs plautai sumeistrauti savo rankomis. Garinėje, kur įrengta nuolatinio kūrenimo krosnis, vienu metu patogiai gali sugulti keturi, o šalia prisėsti dar du asmenys. Pasikaitinus galima nusiprausti duše, atsigaivinti šaltu vandeniu iš kubilo, o netrukus – ir niurktelėti ir į tvarkomą tvenkinį. Atokvėpiui skirtas jaukus priepirtis su masažo stalu ir suolais. Norintys pasigrožėti apylinkėmis gali pasivaikščiodami iki Riešės ežero. 

Papildomos paslaugos renginyje: individualus vanojimas, masažas.

 

Perkūnijos pirtis

Adresas Pajiesio kelias 18, Pajiesys, Kauno raj.; internete www.saunaspa.lt

Renginio vadovė Audra Staskevičienė (tel. 8 610 27921)

Renginio dalyvių skaičius 20 asmenų

 Pirties ypatumai

Ši pirtelė visai nauja, suręsta iš medinių rąstų, todėl kvepia medžiu. Jos šeimininkai Audra ir Robertas – tikri pirties gurmanai, jiems pirtis – vieta ramiam poilsiui ir nuostabiam bendravimo džiaugsmui. Ši šeima stengėsi, kad pirtyje būtų gera ilsėtis svečiui ir patogu dirbti pirtininkui. Statinys įrengtas pagal senos pasiturinčių dvarininkų pirties projektą: jame yra trys skirtingos temperatūros patalpos: priepirtis, prausykla ir garinė. Didžiausias dėmesys skiriamas garinei ir jo didenybei garui. Jis lengvas, švelnus, bet jo niekada nestinga. Platūs vieno lygio gultai yra puikiai pritaikyti vanoti. Prausykloje galima pasimėgauti aromatingomis pėdų vonelėmis, šveitimo, kūno įvyniojimo procedūromis, muilo putų masažu. Po kaitinimosi garinėje šeimininkai pakvies pūkštelėti į vandens telkinį šalia pirties ar tiesiog ramiai pailsėti jaukiame priepirtyje. Roberto drąsiai klauskite patarimų, kaip įsirengti pirtį, o profesionalios pirtininkės Audros, prisistatančios Perkūnijos vardu, pakamantinėkite apie pirties istoriją bei pagrindinius sveikos pirties principus.

Papildomos paslaugos renginyje: nemokama nakvynė savo palapinėse, patalpoje ant čiužinio be patalynės, su patalyne.

   

   Šventelės pirtelė

   Adresas Vitalinos kaimasŠvenčionėlių raj.

   Renginio vadovas Arvydas Bagdonavičius (tel. 868720252)

   Renginio dalyvių skaičius 6 asmenys 

  Pirties ypatumai

Šventelės pirtelę rasite keturių sodybų Vitalinos kaimelyje, netoli Kaltanėnų miestelio. Vitaliną supa Aukštaitijos nacionalinio parko šilai. O mažytę jaukią kaimišką pirtelę pastebėsite atokiau nuo gyvenamųjų namų, prie pat išsikerojusio ritualinio ąžuolo. Gerai išsivanojus smagiausia pabėgėti kelis metrus ir pūkštelėti į Šventelės upelio vilnis. Pirtelę juosia nesukultūrintos pievos – tad žolynų vantoms čia susiskinsite kuo įvairiausių. Pirtelėje  sumūryta principu „ugnis per akmenis“ veikianti krosnis, jos šilumos, kaip ir labai draugiškų šeimininkų dėmesio, nepamirš nė vienas svečias. Na o jei įsigeisite „egzotikos“, galbūt šeimininkas pakvies ir į neseniai antram gyvenimui prikeltą dūminę pirtį.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie