Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Pirtininkas Romualdas Račas

Pirčiuko pirtis

Žydkaimio k. 4, Grendavės sen., Trakų raj.

mob. tel. : +370-616-00125

pirciukas@gmail.com

Moto

Pirčiuko pirtyje pirčiausia.

Vieta, kur teikia paslaugas

Turiu dvi pirtis Trakų raj., Žydkaimio kaime. Tie, kurie lankėsi pirmojoje, sako, kad tai – labai gera pirtis. Greta jos neseniai įrengiau ir antrą pirtį – žeminę-dūminę.

Patirtis

Esu tikrasis Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narys. 2009 m. mano sodyboje ir pirtyje vyko pirmoji neoficiali "Pirties dienos" šventė.

Siūlomų paslaugų ypatumai

Vanoju vantomis, atlieku aromatines druskos procedūras; vantų, karklų vytelių, muilo putų masažus; siūlau kūno šveitimą su purvu, kava, maltais kaštonais, darau ir kaukes su išvardintomis medžiagomis, kviečiu meditacijai klausantis pirties būgno garsų; vaišinu pirties žolelių arbatomis.

Video reportažas apie Pirčiuko pirtį (parengė Rokas Račas):

Romualdo Račo sodybą Žydakaimio pradžioje atpažinsite pagal Lietuviškos pirties bičiulių draugijos ženklą prie vartų. Jis čia puikuojasi ne šiaip sau: būtent šioje sodyboje lietuviškos pirties bičiuliai subrandino idėją susiburti į draugiją, čia pirmąsyk surengta ir šventė „Pirties diena”. Čia išsyk į akis krinta nuostabus kraštovaizdis: tolumoje mėlynuojantis Vilkokšnio ežeras, miškai ir kalvos… Ne mažiau įspūdingos ir Pirčiuku pasivadinusio šeimininko pirtys, kuriose viskas įrengta savo rankomis – prabangos nėra, tačiau miela ir jauku. Baltojoje pirtyje su stiklinta veranda svečių lūkuriuoja lietuviška garinė (karštis sklinda nuo tiesiogiai ugnimi įkaitintų akmenų, kurių yra apie pusę metro, 380 kg) ir prausykla su šildomais marmuriniais gultais. Kita pirtis iškasta kalvos šlaite – archajinė žeminė dūminė – be elektros, be kamino. Spėjama, kad būtent tokios Lietuvoje galėjo būti vienos pirmųjų pirčių, dabar jų mūsų kraštuose tėra vos kelios, tad žeminukės lankytojams unikalūs pojūčiai garantuoti. Pasikaitinę būtinai išmėginkite Pirčiuko valtį - sūpynes (sakoma, kad jose aplanko nežemiški jausmai) bei originalų garso terapijos instrumentą greta.
Čia propaguojama sveikos pirties kultūrą, organizuojami nuostabūs sveikos pirties renginiai.
Kūrybingų išradimų šioje sodyboje aptiksite ir daugiau, o jų autorius Pirčiukas nepagailės praktiškų patarimų tiems, kurie stato savo pirtį.

Tai unikali žeminė dūminė pirtis. Dabar tokių pirčių reta. Senovėje tokias pirtis statė lietuviai, suomiai, rusai. Pirmiau kaip pasistatyti sodyba, tai greitomis įsirengdavo tokią pirtį. Šlaite ar kalnelyje iškasdavo duobę. Jei toje vietoje gruntas būdavo birus ir minkštas, tai sienas sutvirtindavo rasteliais. Jei gruntas buvo kietas molingas, tai sienų ir netvirtindavo.  Sudarydavo porą rastų vainikų, uždėdavo perdengimą, apdrėbdavo molių ir uždėdavo velėnomis. Viduje buvo sukraunamo akmenų krosnis, įrengiamas  gultas. Čia žmonės ir pagyvendavo kol pasistatydavo namus.