Tebūnie TAIP !
 

LPBD projektas "Gera pirtis".

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos projekto „Gera pirtis“ pradžia 2010 metais. Nuo tol įvertinta jau 17 pirčių.

Pirčių, kaip sakoma, yra visokių ir visokių reikia. Tik va, ar ji gera ar bloga - nuspręsti ne specialistui, o dažnai šeimininkas toks ir yra, sunku. Mūsų draugijos nariams kilo idėja padėti pirtininkams įvertinti jų turimas pirtis.

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD) projektas – gaukite originalų pirties įvertinimo ženklą
GERA PIRTIS” arba “LABAI GERA PIRTIS” bei pažymėjimą. 

Kaip dalyvauti projekte

. Pasikviesti vertinimo komisiją
. Iškūrenti pirtį
. Dalyvauti vertinamoje pirtyje

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos projekto „Gera pirtis“ vertinimo komisija: tikrieji LPBD nariai.  Draugijos narių kvietimu vyksta į svečius ir pagal eilę kriterijų vertina pirtis ir pirteles. Kriterijai - tai pirties širdis garinė su krosnimi, plautai ir vanduo, prausykla ir priepirtis, saugumas ir natūralumas, aišku ir šeimininko svetingumas. Po visos pirtinimosi, komisijos narių pirties įvertinimo lentelių užpildymo, skelbiamas skirtų taškų suma, įteikiamas vertinimo diplomas ir atmintinė vertinimo lentelė.

    Vertinamų pirčių savininkai ne tik įgauna vertintos pirties "titulą". Komisija ne tik vertina pirtį, bet ir pataria ką vertėtų pataisyti ar pagerinti pirtyje. 

ĮVERTINTOS PIRTYS

Svarbiausieji pirties įvertinimo kriterijai  1. Krosnis

Krosnis – pirties širdis. Vertinsime jos kūrenimo ypatumus, akmenų ir garo kokybę, patogumą ir saugumą naudoti, ekonomiškumą.

2. Plautai

Lietuviška pirtis turi būti pritaikyta vanojimui. Vertinsime plautų konstrukcijos ypatumus (plotis, aukštis, storis), patogumą vanoti, gulėti, sėdėti.

3. Garinė

Garinė – pirties patalpa kurioje sklinda garas. Vertinsime garinės mikroklimato reguliavimo garu ypatumus, ventiliaciją, apšvietimą.

4. Vanduo

Vertinsime vandens šildymo ypatumus, kvapą, nuotėkas, vandens naudojimo galimybes po procedūrų, pirtyje ir lauke. Svarbu ir vandens telkinių lauke švara.

5. Saugumas

Pirtis – padidintos rizikos vieta. Vertinsime grindų slidumą, žiūrėsime ar užapvalinti kampai, saugiai įrengtos vandens talpos, saugiai atitverti karšti paviršiai, tvarkinga elektros instaliacija, tinkamai palaikoma pirties higiena.

Svarbūs pirties įvertinimo kriterijai

6. Natūralumas

Pirtyje vertinamas natūralumas, čia ne vieta
ir sintetikai. Vertinsime statinio, garinės, priepirčio, prausyklos, pirties baldų, lauko suolų, takų ir lieptelių prie vandens medžiagų natūralumą.

7. Priepirtis – poilsio patalpa

Po pirties procedūrų – reikia atsipūsti.
Vertinsime sąlygas ilsėtis, patalpos šildymą,
apšvietimą, vietą persirengti.
Bus pastebėtas ir interjero originalumas.

8. Prausykla

Vieniems ji būtina, kiti prausiasi ir garinėje. Vertinsime sąlygas šlapioms procedūroms atlikti, patalpos temperatūrą, vidinę erdvę, vandentiekį ir nuotėkas, apšvietimą.

9. Aplinka prie pirties

Svarbu ir pirties vieta name arba sklype. Vertinsime vietas poilsiui, aplinkos natūralumą (vaizdai, kvapai, garsai ir privatumas).

10. Svetingumas

Gera pirtis – geras ir šeimininkas. Vertinsime savininkų dėmesį pirčiai. Svarbu nepamiršti svečiams geriamojo vandens,
suteikti galimybę pasiruošti karštos arbatos.
Dvi vantos dovanų – puiki pradžia gerai pirčiai.

Gera pirtis – įvertinus nuo 75 iki 100 taškų.
Labai gera pirtis – įvertinus daugiau kaip 100 taškų.

Pirtį vertina trijų LPBD tikrųjų narių komisija. Ženklai žymi Lietuviškos pirties bičiulių draugijos oficialiąją nuomonę apie pirtį.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie