Tebūnie TAIP !
 

Įvertinta Algio pirtis Kėdainiuose.

2014.11.29 Įvertinta “Algio pirtis" Kėdainiuose.

Turime dar vieną Labai gerą pirtį!

Lapkričio paskutinį šeštadienį vertinome "Algio pirtį" Kėdainių rajone. Šeimininkas Algis Garuckas ją per du metus (tik savo rankomis) naujai pasistatė Kėdainių soduose, savo privačiame sklype visai šalia garsaus Tūkstantmečio ąžuolyno. 
Pirties sienojai suręsti iš senų rąstų iš išorės yra tepti gryna nafta. Tai padėjo pašalinti kinivarpų veiklą,- apžiūrint pastatą patirtimi dalinosi Algis. Pirties teritorija aptverta pinto žilvičio tvorele yra kraštinė, todėl nėra smalsių kaimynų akių. Vanduo pirčiai naudojamas iš šulinio. Nuotekos suteka į išsiurbimo talpą.

Apžiūrėję išorę, einame į vidų. Čia pirmame aukšte įrengta garinė 3,5x2,5 m, persirengimo priepirtukas, dušo ir WC zona, poilsio patalpa su židiniu. Antrame aukšte galima pernakvoti. Čia sandėliuojamos vantos ir žolynai. Įdomi detalė - lubos ir sienos pakaltos ne medine dailylente, bet medinėm ąžuolo parketlentėm. Jos 18 mm storio ir pigesnės buvo, - šypsosi šeimininkas. Tikrai gražu.

Bet svarbiausia pirtyje garinė, tad persirengę einame ragauti pirmo garo. Vertintojų, stebėtojų nemažai -  LPBD tikrieji nariai Aldona Č., Saulius T., Audrius A., Jūratė A., Egidijus Ž..

Garinės išplanavimas puikiai išspręstas, patogu naudoti, vanoti, gulėti, sėdėti. Ventiliacija išspręsta tinkamai, todėl jaučiasi šviežias, gaivus oras. Krosnis sumūryta iš senų molio plytų, ugnis per akmenis principu. Pilko smulkiagrūdžio granito akmenų vežtų iš Kalerijos įkrova  yra apie 400 kg. Krosnies durelės sumontuotos kampu, todėl nėra garo šūvio į pylėją ar sėdintį žmogų. Audrius su termometru pamatuoja paviršių temperatūrą. Akmenys 350, mediniai paviršiai apie 40-50 laipsnių. Krosnis kūrenama iš poilsio patalpos. Įdomi detalė - krosnies garinėje tarsi nėra - ji įkomponuota tarp garinės ir poilsio patalpos. Iškūrenus akmenis, panaudotos žarijos supilamos į židinį, o ne išmetamos į lauką. Ant jų galima židinyje kepti, virti pirties patiekalus, kuo mus pavaišino, pademonstravo šeimininkas. Kol vyko pirtis - ketaus puode išvirė avienos troškinys.   Sėdime visi ant plačių plautų. Po palinkėjimų šeimininkas užpila vandens ant akmenų. Urrrršš - suurzgė akmenys pasiųsdami mums garą. Dar porcija ir mes keliam pirštus prie lubų. Garo pyragas palubėje kybojo gal 4 minutes be papildymo ir bylojo, kad viskas yra sandaru. Algis krosnį kūrena tik uosio ir drebulės sausomis malkomis. Visai kitas reikalas, nei smalingasis beržas. Jokio akių graužimo, perštėjimo.
Vėliau pirtį bandėme atlikdami įvairias pirties procedūras. Gal kelios nereikšmingos smulkmenos, kaip garinės dailylentes kalti ne vertikaliai (nes gali juoduoti, pelyti apačios), palipa. Tiesa šioje pirtyje viską iki ryto ir kitų pietų išdžiovina šiltos krosnies sienelės, tad problemos nėra. 
Išbandę pirtį - sėdome pildyti vertinimo protokolų. Be kelių nereikšmingų smulkmenų (norėtųsi lauko vandens procedūrų vietos, antrų durų iš lauko, kad neitų šaltis) "Algio pirtis" gavo 116 taškų (vantų). Tai Labai gera pirtis.

Dėkui už šilumą pirčiai, šeimininkui, Audriui ir Jūratei A., už rūpestį, kvietimą.Dėkui už šilumą pirčiai, šeimininkui, Audriui ir Jūratei A., už rūpestį, kvietimą.

Dėkui už šilumą pirčiai, šeimininkui, Audriui ir Jūratei A., už rūpestį, kvietimą.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie