Tebūnie TAIP !
 
Raudonkalnio pirtis

2016-07-06 įvertinta Daivos ir Aurimo Veseckų gero garo pirtis, Mankiškių km., Radviliškio rajone.
Geros naujienos, turime dar vieną labai gerą bičiulišką pirtį Radviliškio rajone.
Džiugu, kad plečiasi gero garo pirčių ratas Lietuvoje. Nors ir po truputį, bet į priekį. Juk kiekvienas šiame sveikos pirties judėjime esame svarbūs :) 

O dabar trumpai: 
„Raudonkalnis“ pirties įvertinimas
 2016-07-06 įvertinta Daivos ir Aurimo Veseckų gero garo pirtis, Mankiškių km., Radviliškio rajone. 
Šiai pirčiai skirtas *„Labai gera pirtis“* ženklas ir pažymėjimas. 
Sveikiname šeimininkus ir kviečiame aplankyti šią nuostabią pirtį, kuri duris lankytojams atvėrė tik 2016 metų pavasarį. 
Dabar truputį detaliau apie vertinimo procesą. Vertinimo komisija: LPBD tikrieji nariai Edmundas P., Antanas M., ir Egidijus Ž.. 

Svarbiausi kriterijai (6-4-1 taškai): 

*Krosnis* – ugnis per akmenis tipo. Kūrenama beržo, drebulės malkomis. Paruošimas užtrunka apie 5 val. Durelių atidarymas – vertikalios padėties (dėl  pavojaus apiplikyti garu, vandenį ant akmenų pila tik šeimininkai). Krosnis pilnai išlaikė 6 asmenų pirties procesą, kuris truko 6 val.

 *Plautai* – patogūs sėdėti, gulėti, vanoti. Liepos medienos (sodyboje augusių). Vienu metu galima vanoti du žmones. 

*Garinė* – dydis apie 2,5x4,5m. Apdaila iš liepos medienos. Durys stiklo. Yra langas šviesai ir pravėdinimui. Grindys klotos glazūruotomis plytelėmis ir uždengtos medinėmis grotelėmis, pakeliant į patogų aukštį. Grotelės lengvai išmontuojamos, kai reikia valyti patalpą. Garinės išdėstymas  gerai apgalvotas ir patogus. Garas ilgai laikosi „pyrage“ ir neprapuola, kas liudija tinkamą izoliaciją ir teisingus durų, langų aukščius. 

*Vanduo*. Vandens kokybė gera, vanduo neturi būdingo sieros kvapo. Jis pumpuojamas iš prie pirties esančio švaraus telkinio.  Garinėje yra šalto ir karšto vandens kranai, jie sumontuoti patogiame aukštyje. Įrengtas vandens surinkimo trapas. Priepirtyje yra dušas. Dušas yra ir šlapio garo patalpoje (hamam).

 *Saugumas*.  Patalpose nėra nesaugių kampų, karštų paviršių, slidžių grindų. Net lipant į vandenį lauke yra įrengtas nerūd. plieno turėklas. Vienintelė pastaba – du laipteliai garinėje. 

Svarbūs kriterijai (2-1-0 taškai):

 *Natūralumas*.  Dauguma pirties įrengimo medžiagos yra natūralios. Panaudota sodyboje augusios liepos, uosio mediena. Pastabų komisija neturėjo.

 *Priepirtis ir sąlygos ilsėtis*. Įrengtos patalpos labai patogiai ilsėtis tiek žiemą, tiek vasarą. Visi patogumai... 

*Prausykla*. Patalpoje originalios dušo grindys, nes išdėtos iš jūros akmenų.  Patalpa vėdinama, įrengtas nuotekynas. Klientai sodinami ant kėdžių, gulto nėra. Trūksta natūralaus apšvietimo.

 *Aplinka prie pirties*. Pirtis sklype išdėstyta tinkamai - su vaizdu į vandens telkinį ir žolynų bei medelių parkelį. Sodybą juosia ypatingos liepos, aukuro ir baltiškų ritualų kalnelis, gandralizdis ir perkūno skeltas ąžuolas.  Po vanojimų klientai dažniausiai guldomi į šiltus patalus atsigauti būtent po šiuo ąžuolu.  Didžiulis pirties pliusas – tai šeimininkų puoselėjami vaistingieji ir pirtiniai augalai. Daiva ruošia hidroliatus, kurie unikaliai naudojami pirties procese.

 *Svetingumas*. Šeimininkai itin svetingi, tikri pirtininkai turintys ilgametę patirtį. Daiva ir Aurimas pirtina kaip pora, tai sukuria ypatingo rūpestingumo jausmą. Prieš pirtį labai įdomu sužinoti šios vietos istoriją, apuostyti žolynų lysves, susipažinti su augalų distiliavimu ir jo produktais. Pirtis net turi baltiškų ženklų, ji mielai lankoma pirties gurmanų ir mėgėjų net iš Latvijos. Pirties procesas unikalus, gerai apgalvotas. Ilsintis geriama vietos žolynų arbata. Tai gali būti pavyzdys kaip reikia teisingai priimti klientus siekiant kokybės. Kviečiame apsilankyti. 

Egidijus Žukauskas

LPBD projekto pirčių vertinimui „Gera pirtis“ koordinatorius 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie