Medaus masažas
http://www.gydomasismasazas.lt/medausmasazas/
Medus – vienas iš unikaliausių mūsų motinos Gamtos dovanų, kurią šiandien gali naudoti žmogus. Medaus sudėtyje yra gausybė mums reikalingų vitaminų bei mikroelementų. Savo sudėtimi medus artimas žmogaus kraujo plazmos struktūrai.
100 g medaus kiekis turi 300 kalorijų. Medaus sudėtyje yra: 32 % gliukozidų, 2 % sacharozės, 36 % fruktozės, 8 % maltozės, 20 % vandens, apie 30 rūšių pačių svarbiausių mikroelementų, o taip pat – B grupės vitaminų, askorbo rūgšties, vitamino K bei natūralių antibiotikų (iš bitės kūnelio). Meduje esantis baltymas ypač reikalingas vaikams augimo metu.
Natūralūs vitaminai, esantys meduje, daug aktyviau veikia organizmą negu sintetiniai, nes juos organizmas geriau pasisavina. Be to, naudojant juos kartu su medumi, išvengiama vitaminų perdozavimo. Medui būdingos ir antimikrobinės savybės. Iš seniausių laikų medus būdavo ypač vertinamas, daugiausia – gydymo reikalams (ir ne tik vidiniam vartojimui). Dėdavo jį žmonės ant žaizdų, kad išsivalytų ir greičiau gytų sužaloti audiniai.
Jau senų senovėje žmonės atkreipė dėmesį į dar vieną, ypatingai svarbią, medaus savybę – ne vien tik unikalią cheminę medaus sudėtį, bet ir tiesiog neginčijamai išskirtinį (ir teigiamą) šio produkto energetinį poveikį. Mat bitės, paklusdamos savo ypatingai jautriam orientacijos mechanizmui, surenka nektarą ne iš bet kurių augalų, bet pasirinkdamos juos pagal tam tikrus psichologinius požymius. Šio unikalaus reiškinio gamtoje rezultatas – stebuklingai gydantis balzamas. Dėl to jau iš seniausių laikų medų rekomenduodavo valgyti, kad greičiau sustiprėtų nusilpusio žmogaus organizmas.
Gydančios medaus savybės žinomos seniai, todėl ir gydomojo masažo procedūroms medus būdavo naudojamas dar senovės Tibete. Medaus masažas – tai vienas iš refleksoterapijos gydymo metodų. Šis gydymas – tai nuostabus medaus (jo savybių) ir masažuojančių veiksmų derinys, kuris skiriamas odai bei visam organizmui. Jis taikytinas tuomet, kai reikia pagerinti žmogaus savijautą, neutralizuoti kasdieninės įtampos ar streso padarinius, pašalinti nuovargį, grąžinant žmogaus kūnui lengvumą, atgaivą, žvalumo pojūčius. Procedūros esmė – energetinių kanalų išvalymas, pagalba esant stuburo susirgimams ar sutrikus sąnarių judrumui, o taip pat – teigiamo energetinio lauko sukūrimas. Medaus masažo procedūros suteikia pacientams fizinį palengvėjimą, gerina nuotaiką bei pašalina skausmus.
Jei medaus masažas taikomas, esant peršalimui, kosint, radikulito atveju, tai šie negalavimai žymiai greičiau praeina ir gydymas esti daug efektyvesnis. Be to, medaus masažas gali būti naudojamas taip pat ir kaip anticeliulitinė priemonė. Masažo įtakoje pagerinama kraujo cirkuliacija giliuosiuose odos audiniuose bei raumeninėse skaidulose, todėl pagerėja taip pat ir vidaus organų bei jų audinių veikla. Medus, atiduodamas biologiškai aktyvias medžiagas, tuo pačiu absorbuoja nuo odos paviršiaus toksinus, greitai pašalindamas juos iš organizmo. Toks masažas atliekamas siekiant pagerinti limfos nutekėjimą ir odos savaiminio išsivalymo funkciją. Po medaus masažo oda pasidaro švelni, elastinga, nelieka poodinių jos sukietėjimų, gerėja bendra organizmo savijauta.