Tebūnie TAIP !
 

Karkasinės pirties apdaila savo jėgomis.

dėl konsultacijos kreipkitės tel. +370 611 77361

Šis darbas man patinka labiausiai - vidaus ir išorės apdaila. Jį atlikus jau matosi koks bus galutinis rezultatas.
Dailylentes pradėkite kalti nuo apačios ir būtinai atkreipkite dėmesį, kad dailylenčių išdroža ("špuntas") žiūrėtų žemyn. Tuomet ten nepaklius vanduo. Patariu kalti vinukais mažomis galvutėmis į briauną. Ir gražu ir beveik nesimato tvirtinimo.Ne mažiau kaip 2 kartus lakuojame vidaus dailylentes. Statausi pirtį, kurioje visada bus drėgmės perteklius, todėl net priepirčio dailylenčių dengimui naudoju "sauna" laką SUPI SAUNASUOJA. Po pirmo lakavimo išdžiuvusį paviršių būtinai peršlifuojame smulkiu šlifavimo popieriumi. Geriausiai tam tinka Nr.100-120 paraloninės šlifavimo kaladėlės. 70-80 m2 paviršiaus sunaudosite ne daugiau 2 vnt..Paskiausiai montuojame šlaitų pakalimus. Lauko dailylentes pirmą kartą nudažome dar nesumontuotas, o antrą kartą jau ant namo. Dažymui naudojame apsauginius dekoratyvinius impregnantus dažyves, kurios ne tik dekoratyvios, bet ir įsigeria į medieną, bei apsaugo nuo UV ir biologinių kenkėjų. Nepadarykite klaidos - nenaudokite plėvelinių dangų. Tikriausiai ne kartą esate matę atsilupinėjusias dangas - tai ir yra plėvelinės dangos pasekmė.Langai, dailylentės sumontuoti. Išorėje liko tik baigiamieji akordai - apvadų ir skardinių laštakėlių montavimas.
Būsimoje dušo kabinoje montuojame2 sluoksniais drėgmei atsparų gipso kartoną. Siūles, ypač kampuose sandariname specialios sandarinimo juostos pagalba. Pertepame visą paviršių hidroizoliacine mastika. Dabar jau galima ir plyteles klijuoti.Medinės grindys turi turėti tvirtą pagrindą. Prie betoninių grindų kas 50cm tvirtiname grindų lages. Vėliau prie jų tvirtinsime grindines lentas. Kad nepažeisti medienos lentų suleidimui naudojame medines kaladėles.Jei pasitaikys išlinkusi lenta, tai ją galima "priversti atsistoti į vietą" tvirto kalto pagalba, kuris atstos laužtuvėlį. Grindines lentas tvirtiname į briauną medvaržčiais skirtais grindų montavimui. Jie brangesni už paprastus, tačiau išvengsime galimų problemų eksploatuojant grindis - jie nelūžta, tačiau tvirtai pritraukia lentas prie lagių.Prisuku grindjuostes. Naudoju medvaržčius, kad, esant reikalui (tiesti papildomą laidą, ar antenos kabelį), būtų nesunku jas išmontuoti. tada jau lakuojame grindis. Patarimas - negailėkite pinigų grindų lakui. Rinkitės gerą, atsparų drėgmei laką ir lakuokite 3 kartus. Prastos kokybės lakas "laiko" neilgai, o perlakuoti po 4-5 metų kainuos gerokai brangiau, nei iš karto dengiant geru produktu.Laiptus pirkau Senukuose - modulinius, kuriuos galima pasukti norimu kampu. Taip sutaupiau vietos priepirtyje. kurios ir taip nedaug. Na štai ir galu gale darau paskutinį "statybinį" darbą - prisuku langų ir durų vidaus apvadus. Suku vėl gi dėl tos pačios priežasties - jei ateityje reikės montuoti kokį elektros ar signalizacijos laidą, būtų galima nesunkiai juos nuimti.

   "Saldainiukas" - interjero apipavidalinimas. Krosnelė, šviestuvai, baldai, paveikslai...

Pasižiūrim ką turim. Gražu, tiesa?Ačiū visiems, kas dalyvavo ir padėjo man statyti svajonių pirtelę. Ačiū Kęstui, Piotrui, Vladimirui, sūnui Vyteniui, švogeriui Edmondui.


 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie