Tebūnie TAIP !
 

GINTARAS PIRTYJE

Parengė pirčiulis Edmundas Pranculis

Senovės Romoje gintaras vartotas kaip vaistas ir apsisaugojimo priemonė nuo įvairių ligų. Persų mokslininkas Ibn Sinas (Avicena) gintarą vadino vaistu nuo daugelio ligų. Japonų imperatoriai vertino raudonąjį gintarą, skatinantį kraujo atsinaujinimą (išsivalymą).

Lietuviai nuo seno naudoja šį natūralų mineralą ne tik pasipuošti, bet ir gydyti, ritualinėms apeigoms. „“Gintaras“” ir „“ginti“” – bendros šaknies žodžiai; ji, pasak mokslininkų, reiškia mūsų protėvių tikėjimą gintaro galia.

Lietuviai gintarą dėdavo po vaiko lovele, kad apsaugotu nuo lygų, iš jo gamindavo smilkalus, žiniai naudodavo per ritualus. Kaip profilaktika nuo ligų buvo geriamas geltonojo gintaro vanduo. Buvo tikima, kad šis vanduo dar ir suvienija šeimą, padeda laikytis tradicijų ir gerbti vieniems kitus. Buvo naudojami gintaro dūmai. Dar dabar pajūrio senolės, kai vaikui skauda ausį, uždega gintarėlius ir jų dūmus leidžia tiesiai į jos angą. Duodama kvėpuoti tais dūmais tiems, kurie vis serga peršalimo ligomis, tuberkulioze, plaučių ligomis, angina ir pan..

Ir dabar gintaras nepraranda savo svarbos. Gintare glūdi visos dabar žinomos elektromagnetinės energijos rūšys. Sumaltas, jis yra ypatingas laisvųjų elektronų ir nuostabiųjų sorbentų šaltinis.Šis pusbrangis akmuo yra augalinės kilmės, ir tai paaiškina, kodėl gyvų organizmų ląstelių cheminė sudėtis ir gintaro cheminė sudėtis sutampa. Gydomosios gintaro galios ir terapinis poveikis grindžiamas ir magnetinėmis gintaro savybėmis – gintaras sugeba „pasikrauti“ ir „praleisti“ energiją. Jis veikia kaip magnetas, todėl stiprina arba mažina organizmo vidinio magnetinio lauko spinduliavimą. Gintaro biostimuliacija organizme skatina hormonų gamybą, o šie veikia kraujo tiekimą nesveikiems organams, tuo palengvindami jų gijimą. Jis puikiai tinka naudoti ir pirtyje.

Gydymui labiau tinka nešlifuotas ir neapdorotas gintaras, nes pasikeitus struktūrai mažėja jo energetinės galios. Prieš naudodami gintaro pudrą, nepažeiskite odos hiperemijos (įraudimo) pusiausvyros. Tinkamai vertinkite savo odos jautrumą. Atlikite jautrumo testą riešo odoje,

Jei turite ar galite įsigyti gintaro gabalėlių – padarykite nedidelę pagalvėlę pripildyta gintaro. Ji puikiai tiks padėti po krūtine gulantis ant plautų veidu žemyn. Suformavus joje įdubimą nosiai ir padėjus po veidu – nereikės pasukti galvos ir nespaus nosies.

Darydami gėrimą pirčiai, įdėkite į ąsotį gintaro gabalėlių. Šis gėrimas padės turintiems problemų dėl kvėpavimo takų, kraujospūdžio, limfmazgių, virškinimo sistemos. Jis stiprina širdį, valo kepenis, gerai veikia endokrininę sistemą.

Gintaro dulkės nuo odos paviršiaus nuvalo nešvarumus ir pašalina negyvas ląsteles, pasižymi ryškiu bakteriostatiniu efektu, padeda atkurti odos elastingumą, odos stangrumą ir atspalvį, ją atjaunina, nublukindama pigmentines dėmes, nutrindama kapiliarų “žvaigždutes” ir išlygindama smulkias raukšles. Bandymais įrodyta, kad gintaras sulaiko auglių augimą. Keli patarimai naudojant gintaro dulkes:

  • Sudrėkinkite rankas ir ir su šlapiomis rankomis, prie kurių prilimpa gintaro pudra gerai ištrinkite odą. Jei tai veidas – atlikite lengvą atpalaiduojantį masažą.
  • Gintaras skaidrina ir šviežina odą. Padarykite košelę sumaišyta iš gintaro pudros ir natūralaus aliejaus, pasitepkite ja veido, kaklo odą – ji taps švelni it aksominė.
  • Veido patempimo kaukė. Vieną arbatinį šaukštelį gintaro pudros maišykite 2-3 min. su šiltu vandeniu iki vientisos masės. Kaukę tepkite ant veido ir kaklo. Kaukei išdžiuvus (po 15-20 min.), pirštų galiukais arba medvilniniu tamponu sukamaisiais judesiais pašalinkite gintarą nuo odos paviršiaus. Gintaro likučius nuplaukite vandeniu. Odą nusausinkite servetėle ir patepkite drėkinamuoju kremu arba aliejumi.
  • Kojų blauzdų, pėdų atgaivinimui. Gintaro pudrą sumaišykite su aliejaus stikline, geriausiai tinka arbatmedžio, kėnio eteriniai aliejai. Galima praturtinti mišinį bičių pikiu. Gautas eliksyras puikiai tinka pėdų masažui, kojų vėnų sveikatinimui.
  • Plaukams sustiprinti ir jų augimui pagreitinti gintaro pudra 10 minučių įtrinkite į galvos odą. Palaikykite 10-15 minučių, išskalaukite.
  • Vanojimui skirtas vantas pabarstykite gintaro pudra, tai leis vanojimo metu odai pasisavinti gintaro pastiprinimą.

Jei naudojate gintaro gabalėlius, juos reikia periodiškai valyti ir atjauninti, nes jis greitai viską sugeria į save.  Nuplaukite po bėgančiu šiltu vandeniu, po to suberkite į indą su šaltinio vandeniu, palaikykite indą per naktį, pageidautina atvirame ore, šviečiant mėnuliui, nuo kurio anot senolių išminties jis pasikrauna.

 

Tačiau svarbu suprasti, kad gintaras nėra panacėja nuo visų ligų. Jis gali palengvinti ligų simptomus, tačiau nepanaikina priežasties.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie