Tebūnie TAIP !
 

PIRTIES DIENA 2015 ELEKTRĖNUOSE

Čia galite pažiūrėti filmuotą reportažą iš šventės:  

 https://www.youtube.com/watch?v=5ZkilXwoNb0 (parengė  Henrikas Ivanauskas)

"Pirties diena 2015" vyko 2015.06.13

Elektrėnuose vasara prasideda karšta „Pirties diena 2015“

Birželio 13-ąją, šeštadienį, oras labiausiai įkaito Elektrėnuose: paplūdimyje, pačiame miesto centre, kūrenosi daugiau kaip 10 pirčių. Tądien Elektrėnai skelbė vasaros sezono pradžią ir kvietė į pirmą kartą čia rengiamą pažintinę-pramoginę šventę „Pirties diena“. Sveikuoliškos dvasios renginiu, kuriam akompanavo vantų orkestras ir kuriame lankytojai, skanaudami pirties arbatą ir pasukų kokteilius, mėgavosi šiltu garu ir vėsinančiomis marių vilnimis, paminėtos miesto 55 metų ir Elektrėnų savivaldybės 15 metų sukaktys. 

„Šventę „Pirties diena“ penkerius metus organizavome Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. O šiais metais renginys pradeda savo kelionę po Lietuvą – taip lietuviškos pirties kultūrą paskleisime dar plačiau“, – tradicinės Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD) šventės misiją aiškina organizacijos vadovas Vaidotas Petrauskas. Į draugiją susibūrę pirtininkai profesionalai ir pirties mėgėjai džiaugiasi, kad savo patirtimi per renginį galėjo dalintis puikiai įrengtame Elektrėnų paplūdimyje. Į šventę, organizuojamą drauge su VšĮ „Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras“, įtrauktos ir miesto sveikatintojų, sveikuolių, sportininkų, menininkų pajėgos bei vietos pirties paslaugų teikėjai.

Tradicinė  šventė pirties gerbėjams "Pirties diena 2015" šiais metais vyko Elektrėnuose ant marių kranto. Čia įsikurė palapinių miestelis, mobilios pirtys. 

Šeštadienį elektrėniškiai ir miesto svečiai marių pakrantėje išvydo kilnojamųjų pirčių miestelį. Išmėginti gero garo ir pasimokyti sveikatinamųjų procedūrų kvietė tradicinės mobiliosios ir unikalios specialiai šventei pastatytos pirtys. Tarp tokių – šimtavietė LPBD pirtis su 8 tonų akmenų krūsnimi, iš Žemaitijos atkeliavusi pirtis jurta, vandenyje svečių lūkuriuosianti plaukiojančioji neformalios elektrėniškių Nago salos bendruomenės pirtis. Pirmąkart viešame renginyje išmėgintos ir sėdimosios vaistažolių pirtys tik moterims – pirčių išradimais garsėjančio LPBD nario Romualdo Račo kūriniai. Originalia pirtimi ir naujomis procedūromis nustebino ir šventės svečiai – pirtininkų desantas iš Latvijos. Paskaičiuota, kad vienu metu visose šventės pirtyse šildėsi daugiau nei 160 žmonių.

„Su šventės lankytojais dalinsimės ne tik vanojimo meistriškumo, bet ir pirties grožio procedūrų bei masažo paslaptimis. Jų atskleis ir šventėje dalyvausiantys Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai. Asociacijos „Muilo meistrai“ nariai organizuos smagias sulėktuves „Muilininko sielos paleidimas“ ir kvies į rankų darbo kolekcinio muilo parodą. Įdomiausių jos eksponatų bus galima įsigyti šventės labdaros aukcione „Padovanok vaikui šypseną“, kuriame taip pat bus siūloma originalių pirties priemonių ir drabužių. Be to, aukciono dalyviai pretenduos į karališką vanojimo procedūrą, kurią atliks pasaulio sportinio vanojimo ir Europos vanojimo čempionas Vladas Jokubauskas. Visos aukcione surinktos lėšos bus skirtos gražiai nepasiturinčioje daugiavaikėje  šeimoje augančios Elektrėnų moksleivės svajonei išpildyti. Vandens sporto mėgėjai turėtų nepraleisti buriavimo pradmenų pamokos, kurią pakrantėje surengs Elektrėnų buriavimo klubo „Poseidonas“ entuziastai. Kiekvieną lankytoją kviesime įausti giją į šventės juostą, simbolizuosiančią pirtyje susijungiančias gamtos stichijas“, – įdomiausius „Pirties dienos 2015“ akcentus apžvelgė prieš prasidedant šventei renginio koordinatorė LPBD narė Eglutė Šliauterienė.

  „Pirties diena“ – maudynių pradžia!

Pažintinė-pramoginė šventė „Pirties diena 2015“ ir vasaros sezono atidarymas birželio 13 d.Elektrėnų paplūdimyje 

Pirmą kartą Elektrėnuose:
• patirtimi dalinosi išradingiausi pirtininkai, masažuotojai, muilininkai ir žolininkai iš visos Lietuvos bei svečiai iš Latvijos;
• pasišildyti kvietės net 14 pirčių: šimtavietė pirtis, pirtis-jurta, plaukiojanti pirtis, mobiliosios pirtys ir sėdimosios vaistažolių pirtelės specialiai moterims;
• drauge vantas rišome ir kvapnų garą vaikėme, pirtelėse šildėmes ir marių vilnyse vėsinomės, masažavomes ir gražinomės, sportavome, buriavimo pradžiamokslį krimtome ir muzikos garsais mėgavomes...

Šventės programa
11 val. – renginio pradžia
11.30 val. – visuotinė mankšta „Sezono atidarymas“
12 val. – oficialus šventės atidarymas
12.20 val. – muilininkų sulėktuvės „Muilininko sielos paleidimas“
12–17 val. – įvairios programos pirtyse
12 val. – programa šimtavietėje pirtyje „Karštiems vyrams“
13 val. – programa šimtavietėje pirtyje „Švelnioms moterims“
14 val. – programa šeimoms šimtavietėje pirtyje „Tėčio ir mamos glėbyje“
12–17 val. – sveikatinamosios masažuotojų programos 
12–17 val. – kaukių veidui gamybos pamokėlės „To veidelio skaistumėlis“ 
12–17 val. – pirties arbatos vaišės
12.30 val. – senovinių instrumentų ansamblio „Kanklės“ pasirodymas (vadovė Ona Patronaitienė) 
13 val. – paskaita „Kas yra geras muilas“
13.20 val. – paskaita „Pirtis – malonumas ar būtinybė?“
13.30 val. – buriavimo paslaptys pradedantiesiems
14 val. – meistrų pasirodymai scenoje
14 val. – vanojimo pradžiamokslis (Pasaulio sportinio vanojimo ir Europos vanojimo čempionas Vladas Jokubauskas)
14.20 val. – lazdelių masažas (masažo meistrė Dalia Treigienė)
14.40 val. – medaus masažas (masažo dėstytoja Irena Černiukienė)
15.10 val. – vytelių masažas (masažo meistras Antanas Bagdonas)
15.30 val. – labdaros aukcionas „Padovanok vaikui šypseną“
16 val. – pasirodymas „Nėriniais išpuošta pirties drabužių puota“
16.30 val. – atlikėjo Gyčio Gagelio (vokalas, gitara) pasirodymas
17 val. – šventės uždarymas


 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie