Tebūnie TAIP !
 

GALVOS TRINKIMAS PIRTYJE

Pirčiulių tarpe ne per seniausiai vyko diskusija apie galvos trinkimą pirtyje. Sakyčiau - tikrai įdomu.

Taigi įkeliame įdomiausias mintis. Manome, kad Jus tai irgi sudomins. 

Kaip tik kažkada esu galvojusi,kad mūsų pirtyse visai užmirštas galvos trinkimas. Gal todėl, kad jam reikia gerai pasiruošti, specialiai želeles užpilti plaukų skalavimui. O galvos trinkimui kažin ar benorime naudoti senąsias priemones, pripratome prie šampūnų. Kas turite pasiūlymų? (Eglutė Šliauterienė)

Daugelyje kaimų vėl prisiminti seni liaudiški plaukų priežiūros receptai, tarkime, trinkti plaukus tamsiuoju alumi arba bent kartą per savaitę įtrinti į galvos odą žalią kiaušinį. Šie receptai turėtų patikti ir vyrams, pasiteisinant žmonai, kam vėl pirko alaus: stiklinę paliksiu tavo plaukams! (Arūnas Višniauskas) 


Druska galvos odai taip pat tinkamas dalykas, o po to manau ir kiaušinis tiktų arba plaukų kaukė. (Viktoras Katkus) O aš tai nesuprantu kam galvą trinti druska, kai yra molis J (Giedrius Gervys) 


Giedriau kalbame apie galvą ir galvos odą. Moliu trinkti plaukus nuostabu, bet galvos odai druska tikrai yra tinkamas dalykas, kaip ir kūnui. (Ernesta Bajorienė) Pagaliau dėmesys ir plaukams,  kurie dažnai yra tiek moterų tiek vyrų pasididžiavimas. Aš kaip tik ir norėčiau sužinoti kuo trinkti galvą, kad plaukai taptų švarūs ir per daug nenusiimtų nuo jų natūrali apsauga. Galvos plaukų nuskalavimui tinka daugelis nuovirų: dilgėlės gerina kraujotaką, suteikia žvilgesio ir gražiai paspalvina į raudonumą, ajerai kažką daro, bet nežinau. Močiutė jais mums skalaudavo, bet nesakė kodėl. Ramunėlės tinka šviesiems plaukams. Beržų pumpurai ar bent švelnūs lapeliai  irgi skatina augimą. O gal pumpurai kaip nors paplakti tinka būtent galvos plaukų ištrinkimui, jie juk truputį putoja? (Eglutė Šliauterienė) 


Druska sutraiško ar sulaužo, druskos kristalai aštrūs ir supjausto plauką. Taip sakė kirpėja. Bet man tai labai tinka druska, tik žinoma atsargiai reikia masažuoti. Galima ir pamalti tuos kristalu, kad nesibadytų :) O šiaip tai duona labai gerai blauna tik terlionė, bet kvepia skaniai. (Aldona Čiūtienė) 


Sveiki, nei galvai, nei odai beveik nėra universalios priemonės, kuri tiktų visiems. Visas priemones reikia rinktis atsižvelgus į odos ir plaukų tipą. Jei oda labai sausa, jai tikrai netiks nei druska, nei molis, nei kavos tirščiai. Tas pats ir su plaukais. Visgi, jei sausaodis-sausaplaukis žmogus neturi alternatyvos, gali druską, molį pamaišyti su kokiu nors baziniu aliejumi. O jei norima kavos kaip šveitiklio - reikėtų naudoti žalias kavos pupeles, kuriose aliejus dar nesudegintas. Tai išmėginau pati – pirkau žalias pupeles, jas gerai nuploviau, išdžiovinau ir susimaliau. Odai šis šveitiklis labai patiko, nors ir buvo labai pabangus... (Ramūnė Žukauskienė) 


Gal iš šitos diskusijos išsirutulioja išvada, kad geriausia galvą TRINKTI šampūnu, protingai pasirinkus. O vėliau perplauti kokiu nors žolelių ar šaknelių nuoviru. Beje apie nuovirus. Jei negydome ko nors konkrečiai: uždegimo ar nenaikiname pleiskanų, tai jokių nuovirų nevartoti ilgiau nei 2-3 svaites. Po to geriausia juos keisti. Taip praturtinsime savo galvos odą įvairiomis žolelėse esančiomis naudingomis medžiagomis ir neįpratinsime savo organizmo nustoti gaminti  jam reikalingus plaukų augimą užtikrinančias medžiagas. Šampūną reikėtų rinktis pagal jo sudėtį. Taigi ateinančią vasarą ieškosime ajerų, skinsime dilgėles. Ir mokysimės vienas kitam galvas trinkti...su masažiuku.... (Eglutė Šliauterienė) 


Veganai plauna galvas ruginiais miltais. Viskas labai paprasta: stiklinei šilto vandens 4 valgomieji šaukštai miltų, jei ilgi plaukai - 5. Miltai geriausi - pilno grūdo. Galima pamaišyti ir smulkaus malimo. Ne rugių miltai netinka, nes tipo sulips ir paskui gali gautis "cementas". Tada viską išmaišai ar suplaki ir palieki 1-2 valandoms. Po to įmasažuoji į drėgnus plaukus ir palieki 5 minutėms. Tada šiltu vandeniu išskalauji. Viskas. Gali eiti į balius festivalius ir t. t. Jei lieka košės, tai rekomenduoja ir kūną išsitrinti, o po to nuskalauti. Vietoj dušo želės. Vandens ruginius miltus galima maišyti su arbata, kava, tai tada iš vis fantastika gaunasi, nes kofeinas, taninas plaukams sveika ir šiaip pasikrauni energijos, gal dar dažomąjį efektą turi, nors apie tai nerašo. O jei dar ruginius miltus su žolelių arbata maišai, tai iš vis gydo, bent taip jau rašo. Išbandžiau veganų receptu išsiplauti galvą Malsenos gamybos "Viso grūdo ruginiai miltai”. Rašo ant pakelio, kad rūpiai sumalti senovinėmis rankų darbo akmeninėmis girnomis, iš specialiai šiems miltams malti užaugintų rugių veislių. Net sunku patikėti, kas dabar mala kaip senovėje? Rašo dar, kad grūdai malami lėtai, jie neįkaista, todėl miltuose išsaugoma daugiau vertingųjų medžiagų. Nusipirkau Maximoje 1,75 kg pakuotę, šiaip kaina apie 1 eurą, bet dar buvo akcijinė nuolaida, tai iš vis pigiai gavosi, o užteks ilgam. Išbandžiau ant savęs. Efektas nuostabus. Kaip mano ševeliūrai užteko 2 valgomųjų šaukštų ir nepilnos stiklinės, dar ir antrai dienai liko. Dabar vaikštau su eko "ruginiais plaukais". Šie miltai sukurti pirtininkams. Valio!  (Arūnas Višniauskas) 

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie