Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Draugijos pagalba Ukrainos pirtininko šeimai:

2013 metų gale sužinojome, kad sunkiai susirgo žinomo Ukrainos pirtininko Aleksandro Marčenkos dukra. Aleksandras ne kartą dalyvavo kaip pagalbininkas mūsų organizuotose pirties populiarinimo šventėse "Pirties diena”, “Žemaitijos pirties diena”, “Gintarinė Baltija”. Po draugijos narių apklausos, nuspręsta surinkti ir pagal galimybes ukrainiečio šeimai paaukoti pinigų, nes gydymas labai brangus. Dėkojame draugijos valdybos narei Ernestai Bajorinienei už iniciatyvą. Palaikykime mintimis ir palinkėkime mergaitei sveikatos. Grįžusi iš Ukrainos, kur aplankė ligoniukę, Ernesta rašė: 

“2014 metų vasario pradžioje aplankiau Marčenkų šeimą Kijeve. Mergaitei atlikta pirmoji chemoterapija. Ji kelioms dienoms buvo išleista iš ligoninės, tad Katiušą aplankiau namie. Laukia antrasis chemoterapijos kursas. Iš viso paskirti aštuoni kursai kas dvi savaites. Ji gydosi valstybinėje ligoninėje, kuri yra prestižinė, o diena ligoninėje kainuoja 150 JAV dolerių. Vaistus reikia nusipirkti patiems. Vos sužinoję diagnozę tėvai kelis mėnesius ieškojo alternatyvių gydymo būdų. Sako – kur tik nebuvę, ko tik nebandę… Tačiau kilus gyvybei pavojingoms komplikacijoms, nebeliko nieko kita kaip pasirinkti šiuolaikinį gydymo būdą cheminiais vaistais.

Perdaviau visus jūsų palaikymo žodžius, patarimus ir palinkėjimus. Taip pat draugijos skirtą 500 Lt paramą, pavienių bičiulių paramą vokeliuose bei dovanas. Po nežmoniškų kančių mergaitė atrodo kaip niekada laiminga.

Katia džiaugiasi nauja šukuosena, stipriai sumažėjusiu svoriu, sako, kad nesijautė niekada tokia graži kaip dabar.  Atsisveikindama ji pasakė: "Sunkiausia praeityje, svarbiausia – ateityje". Jos šeima nuoširdžiai dėkoja už dovanas, palaikymą ir supratimą.”