Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Seminaras „Socialinio verslo planavimas“.

*Ar galėtume plėtoti socialinį verslą*

    2016-08-02 antradienį Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai Vilniuje rinkosi į seminarą „Socialinio verslo planavimas“. Tai jau antras seminaras, kurį rengiame pagal draugijos projektą „Institucinių gebėjimų stiprinimas plėtojant partnerystę ir socialinį verslą“, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Lėšų draugijos projektui skirta laimėjus Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus projektų finansavimo 2016 m. konkursą. 

    Šio, kaip ir pirmojo seminaro dalyvius vėl sužavėjo lektorės Irenos Pranckevičiūtės profesionalumas ir metodika. Lektorė pastaruosius dešimt metų Lietuvoje ir užsienyje dirba su nevyriausybinėmis oganizacijomis, konsultuoja socialinio verslo ir kitose srityse. I. Pranckevičiūtė meistriškai derina teoriją, apžvelgia pasaulio praktiką ir ragina atsakymų, kaip praktiškai pritaikyti seminare įgytas žinias, ieškoti patiems. Toks būdas skatina organizacijos komandinį darbą, inciatyvumą, idėjų mainus. 

    Ar galėtų mūsų draugija imtis socialinio verslo pirtininkystės srityje? Toks verslas turėtų teikti naudą visuomenei, prisidėti prie kokios nors socialinės problemos sprendimo, teikti pasitenkinimą šį verslą plėtojantiems draugijos nariams ir tuo pačiu padėtų uždirbti draugijai papildomų lėšų. 

    Seminare nuskambėjusios bičiulių idėjos dar turi subręsti ir sulaukti didumos pritarimo. „Svarbiausia mėginti, eksperimentuoti, sukurti nedidelį planuojamo verslo prototipą“, - nenumarinti seminare užgimusių idėjų ragino lektorė. (Ramunė Žukauskienė)